Etkinlikler - Dört Mevsim Yaşam Köşkü Huzur Evi
21719
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21719,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfus oranı giderek artmaktadır. Teknolojik ve tıbbi gelişmeler ortalama yaşam beklentisinin artmasını sağlamakla birlikte, toplumda yaşlı bireylerin sayısının artmasına dolayısıyla yaşlılık evresinin uzamasına neden olmuştur.

 

Doğal ve kaçınılmaz süreç olan yaşlılıkta Yaşam Doyumu önemlidir ve bu doyumun artmasını sağlayacak önemli faktörlerden birisi de zamanlarını değerlendirecek etkinliklere katılımdır.

 

Sakinlerimizin zamanlarını geçirdikleri Yaşam Köşkümüzde sunulan çeşitli etkinlikler, sosyal ve psikolojik açıdan daha sağlıklı olmalarını, dolayısıyla yaşam doyumlarının artmasını sağlayacaktır. Bunun için; Yaşam Köşkümüzde düzenlenen çeşitli etkinlikler, sakinlerimizin, sosyal ve psikolojik açıdan daha sağlıklı olmalarını, dolayısıyla yaşam doyumlarının artmasını sağlayacaktır.

Bunun için;

– Resim,
– Müzik,
– Edebiyat (Söyleşiler, Şiir Günleri, Kitap-Gazete-Dergi) okuma,
– Elişi,
– Ahşap boyama,
– Tavla-okey-satranç oyunları,
– Bahçe uğraşıları (çiçek-Sebze yetiştirme),
– Gezi,
– Eğlence,
– Sinema,
– Tiyatro,
– Özel gün kutlamaları yapılmaktadır.